AS400/T-KW-UKW-A-1,5/DWST400-1
Mesin pengolah kabel
Ka-Be-Ma
AS400/T-KW-UKW-A-1,5/DWST400-1
Tahun pembuatan
2005
Kondisi
Bekas
Lokasi
Jerman
Data mesin
- Nama mesin:
- Mesin pengolah kabel
- Pabrikan:
- Ka-Be-Ma
- Tahun pembuatan:
- 2005
- Kondisi:
- siap digunakan (bekas)
Harga & Lokasi
- Lokasi:
- Deutschland
Hubungi
Rincian penawaran
- ID iklan:
- A21608428
- Nomor referensi:
- INNO31109
- Pembaruan:
- terakhir pada 09.04.2026
Deskripsi
Three cable processing machines from a complete extrusion line are available:
1) Spool Pay-off Ka-Be-Ma AS400: Spool flange diameter range: 140mm–400mm, minimum core diameter: 90mm, maximum spool width: 300mm, maximum spool weight: 50kg, conductor diameter range: 0.1mm–1mm, maximum pay-off speed: 600m/min, tension force: 0.5N–20N, machine dimensions (L/W/H): approx. 1200mm/1550mm/1450mm, weight: approx. 1000kg.
2) Cooling Section Ka-Be-Ma T-KW-UKW-A-1.5: Zone 1: Process: Immersion cooling, temperature range: 70°C–80°C, length: 2000mm. Zone 2: Process: Spray cooling/deflection section, temperature: approx. 25°C.
3) Dual Take-up Ka-Be-Ma DWST400-1: Spool flange diameter range: 305mm–400mm, minimum core diameter: 156mm, maximum spool width: 282mm, conductor diameter range: 0.1mm–1mm, speed: 600m/min, tension force range: 0.5N–1.5N, maximum spool weight: 80kg, machine dimensions (L/W/H): approx. 1200mm/1550mm/1450mm, weight: approx. 2200kg.
Gedpfoyxq Upjx Aiyoit
Documentation available. On-site inspection possible.
Iklan ini diterjemahkan secara otomatis. Kesalahan terjemahan mungkin terjadi.