Kreiselmäher RR580KRM
Hochgrasmäher Sichelmäher Kreiselmäher
SCHORR
Kreiselmäher RR580KRM
harga tetap ditambah PPN
Kondisi
Baru
(berfungsi sepenuhnya)
Lokasi
Schüttorf
Data mesin
- Nama mesin:
- Pabrikan:
- SCHORR
- Model:
- Kreiselmäher RR580KRM
- Kondisi:
- baru
- Fungsi:
- berfungsi sepenuhnya
Harga & Lokasi
harga tetap ditambah PPN
- Lokasi:
- Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland
Hubungi
Rincian penawaran
- ID iklan:
- A20481940
- Pembaruan:
- terakhir pada 07.11.2025
Deskripsi
✅ New product ✅ Immediately available ✅ Shipping possible
Application areas:
- Orchards & grassland with tall growth
- Roadsides, embankments, ditches, and fence lines
- Fallow land, borders around farmyards, riding arenas, or storage areas
Ergonomics & Transport:
Technical data:
Manufacturer: SCHORR
Model: RR580KRM
Engine: Air-cooled single-cylinder four-stroke engine, 6 hp
Drive: Self-propelled
Blade type: Freely swinging blades, 4 pcs
Net weight: 65 kg
Dimensions: Length 1070 mm, Width 570 mm, Height 840 mm
Cutting height: approx. 30 mm
Cutting width: 580 mm
Gbjdpfx Aljxvb Ryekol
Financing or leasing is also available—our team will be happy to advise you on the options.
Iklan ini diterjemahkan secara otomatis. Kesalahan terjemahan mungkin terjadi.
Application areas:
Ergonomics & Transport:
Technical data:
Manufacturer: SCHORR
Model: RR580KRM
Drive: Self-propelled
Net weight: 65 kg
Cutting height: approx. 30 mm
Cutting width: 580 mm
Gbjdpfx Aljxvb Ryekol
Iklan-iklan ini juga mungkin menarik bagi Anda.
Iklan kecil
Schüttorf
11.215 km
Mesin pemotong rumput
SCHORRKreiselmäher RR580KRM Hochgrasmäher Sich
Iklan kecil
Apeldoorn
11.296 km
Generator
Bredenoord A3183/test gensetYanmar stage-v 20kVA aggregat agrégat
Ludwigshafen am Rhein
Switchgear & komponen
Siemens1000 kVA 20/0,4 kV Dy11
Siemens1000 kVA 20/0,4 kV Dy11
Drachten
Kawasaki Mule 4010 diesel 4x4, 4 orang
KawasakiMule 4010 diesel 4x4 4 personen
Bielefeld
Mesin pemotong rumput bensin dengan penggerak roda
StihlRM 655 VS
StihlRM 655 VS
Goudriaan
Mesin pemotong rumput
Weidebloter WB 185
Weidebloter WB 185
Hrušovany u Brna
Transformator
TESAR Itálie1600kVA 20/0,4kV
TESAR Itálie1600kVA 20/0,4kV
Langwedel
Lift barang Lift Böcker
BöckerLH 710
BöckerLH 710
Jerman
Gergaji pita seluler
HBMHBM 125
HBMHBM 125
Kassel
Bajak
AmazoneTeres 300 V 5+0 100
AmazoneTeres 300 V 5+0 100