WINTER SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
harga tetap ditambah PPN
Tahun pembuatan
2025
Kondisi
Baru
Lokasi
Leipzig Jerman
Jalan Schleif WINTER SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
more Images
Data mesin
Nama mesin:
Jalan Schleif
Pabrikan:
WINTER
Model:
SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
Tahun pembuatan:
2025
Kondisi:
baru
Harga & Lokasi
harga tetap ditambah PPN
Lokasi:
Leipzig Jerman
Hubungi
Rincian penawaran
ID iklan:
A18572431
Nomor referensi:
Pembaruan:
terakhir pada 09.12.2025
Deskripsi
Dimensions (L/W/H) 4630x3005x2334 mm
Weight 12,160 kg
Total power requirement 135.6 kW
Sanding Line SANDOMAT SFR-R-P1300+SUR-R1300
Godpfx Aisv A Hftjysit
- Working width: 1300 mm
- Min. workpiece length: 465 mm
- Min./max. pass-through height: 3-100 mm
- Total power: 71.8 kW
- Feed speed, stepless: 4-28 m/min
- Motor power, first sanding unit: 30 kW
- Motor power, second sanding unit: 22 kW
- Motor power, third sanding unit: 15 kW
- Feed motor: 3.7 kW
- Height adjustment motor: 0.55 kW
- Dust extraction brush motor: 0.55 kW
- Hardness of first sanding roller: 80 Sh
- Hardness of second sanding roller: 50 Sh
- Third sanding roller: pad-type
- Diameter of first sanding roller: Ø 255 mm
- Diameter of second sanding roller: Ø 255 mm
- Sanding belt speed, first belt: 21 m/s
- Sanding belt speed, second belt: 14.5 m/s
- Sanding belt speed, third belt: 11 m/s
- Sanding belt dimensions: 1320 × 2000 mm
- Compressed air connection: 6 bar
- Air consumption: 17 m³/h
- Extraction capacity: 9,200 m³/h
- Voltage: 400 V / 50 Hz
- Dimensions L=2100, W=3005, H=2334 mm
- Weight: 6,390 kg
SANDOMAT SUR-R1300
Technical data:
- Working width: 1300 mm
- Min. workpiece length: 390 mm
- Min./max. pass-through height: 10-100 mm
- Total power: 63.8 kW
- Feed speed, stepless: 5-32 m/min
- Motor power, first sanding unit: 37 kW
- Feed motor: 3.7 kW
- Hardness of second sanding roller: 70 Sh
- Sanding belt speed, second belt: 18 m/s
- Sanding belt dimensions: 1320 × 2400 mm
- Air consumption: 17 m³/h
- Extraction capacity: 9,500 m³/h
- Voltage: 400 V / 50 Hz
- Dimensions L=2530, W=2170, H=2290 mm